Pasek

Zbieramy dary dla schroniska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Karma sucha i mokra, koce, pościele, miski, smycze....!!!!!!!!!

Założenia

ZAŁOŻENIA   PROJEKTU  COMENIUS
Podstawowym założeniem naszego projektu jest idea europejska. Oczekujemy, że biorące udział w projekcie dzieci nauczą się, jak bez uprzedzeń i otwarcie komunikować się ze sobą. Szczególnie w tym wieku udaje się to z łatwością, ponieważ dzieci są ciekawe  i otwarte na to, co nowe i nieznane. Obecna trudna gospodarczo sytuacja uniemożliwia rodzicom i ich dzieciom podróżowanie i właśnie ten projekt daje uczniom możliwość doświadczenia Europy bez większych kosztów.
Projekt ten nie tylko zwróci uwagę uczestników na ich własny styl życia, ale również pokaże jak żyją inne dzieci. Przy tym uczniowie rozwiną umiejętności językowe, a także udoskonalą zdolności komunikacyjne. Poszerzy się również dostęp do kultury i wiedza na temat sposobu życia w innych krajach europejskich.
Naszym głównym celem jest poznanie innych europejskich krajów i ich mieszkańców. Pragniemy doświadczyć otwartej Europy, to znaczy:
- poznać wspólne struktury:
Jak żyjemy? Gdzie żyjemy? Jak wyglądają nasze modele rodziny?
- rozpoznać różnice i podobieństwa w stylu życia:
Jak przebiega nasz dzień powszedni? Jaką pracę wykonują nasi rodzice? Jakie stosunki panują między pokoleniami?
- poznać codzienność w krajach partnerskich:
Obiady jada się w domu czy w szkole? Czym się zajmujemy? Jakie mamy hobby? W co lubimy się bawić? Czy możemy bezproblemowo odwiedzać naszych znajomych? Dokąd jeździmy na wakacje?
- odkryć podobieństwa i różnice w codzienności szkolnej:
Nasz plan lekcji. Jakie mamy przedmioty szkolne?
- zdobyć wiedzę na temat warunków panujących w danym kraju;
- poznać i mówić w innych językach;
- zaznajomić się i korzystać z nowoczesnej technologii informacyjnej i komunikacyjnej;
- nabywać kompetencje.
Dalszym celem jest włączenie, odpowiedniej dla dzieci, lokalnej historii krajów partnerskich.
Udział naszych uczniów w tym projekcie umożliwi im zarówno doskonalenie znajomości języków obcych, wyrównanie szans na zdobycie wykształcenia, jak  i doświadczenie różnic kulturowych. W ten sposób mogą oni aktywnie, jako młodzi obywatele doświadczyć, czym jest europejska współpraca.