Pasek

Zbieramy dary dla schroniska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   Karma sucha i mokra, koce, pościele, miski, smycze....!!!!!!!!!

Indywidualizacja Procesu Nauczania

Zajęcia dodatkowe, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego w klasach I-III w szkołach podstawowych Gminy Ostrów Wielkopolski w ramach projektu pt.: Z zabawą przez świat" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki

W roku szkolnym 2012/2013 najmłodsi uczniowie z naszej szkoły będą uczestniczyli w projekcie, którego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu nauczania i wychowania.W zajęciach planowany jest udział uczniów kl.I-III, których potrzeby edukacyjne zostały zdiagnozowane w efekcie pracy zespołów rekrutacyjnych.

Przygotowania do tego zadania polegały na diagnozie prowadzonej przez szkołę, w wyniku której uzyskano informację, na zajęcia jakiego typu jest zapotrzebowanie wśród dzieci i jak je dopasować do ich indywidualnych potrzeb. W programie będą zatem warsztaty dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu (w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji) oraz dla dzieci, które mają problem w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania, zarówno w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych, jak też artystycznych. Indywidualny rozwój uczniów będą wspierać liczne pomoce dydaktyczne, na przykład tablice interaktywne, laptopy, plansze, gry, układanki, klocki, książki czy też zestawy do działań matematycznych. Dodatkowym efektem realizacji projektu będzie nawiązanie ściślejszej współpracy z rodzicami, którzy zaangażowani zostaną w mierzenie efektów prowadzonych działań. Projekty związane z indywidualizacją nauczania i wychowania w klasach I – III to element wprowadzanej w Polsce reformy systemu oświaty. Koszty dodatkowych zajęć oraz pomocy dydaktycznych pokryte zostaną ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Indywidualizacja Procesu Nauczania

Utworzono dnia 16.08.2016, 09:27