„Wieczorek integracji klasowej”

Utworzono dnia 23.06.2021
Czas zdalnego nauczania i lockdownu był czasem dla wszystkich trudnym i samotnym. Rzadko spotykaliśmy się z przyjaciółmi. Dlatego po powrocie do stacjonarnej szkoły ważne jest, aby odbudować relacje w rówieśnikami. Można resocjalizować się na różne sposoby, na przykład rozmawiając lub uprawiając razem sport. Z tego też powodu, my, klasy 7b i 5, spotkaliśmy się na czerwcowym wieczorku w szkole. Ładna wczesnoletnia pogoda sprzyjała, aby urządzić integracyjne spotkanie klasowe czczące wznowienie działalności naszych wspólnot klasowych! O godzinie 17:00  21 czerwca 2021 roku, zaczęliśmy wieczorną zabawę od meczu w piłkę nożną. Klasy podzieliły się na dwie drużyny, w których każdy dawał z siebie wszystko, aby zdobyć piłkę i walczyć nie tylko o trafienia do bramki, lecz także o poprawę formy po koronawirusowym siedzeniu  przed komputerem. W rozgrywce wzięli udział także nasi opiekunowie. Kiedy już się zmęczyliśmy, wróciliśmy do klasy i zaczęliśmy grać w gry planszowe, które wzięliśmy ze sobą z domu. Monopoly Imperium, bo taka odmiana tej kultowej gry znalazła się na naszych stołach, UNO, Rummikub…  od wyboru do koloru. Gdy już trochę pograliśmy, wybraliśmy się schodami w dół, aby odebrać wyczekiwaną pizzę. Margarita, ketchup, sos czosnkowy i słomki jako sztućce... Pizza i ten ciągnący się serek, który uszczęśliwia nasze kubki smakowe, rozpływa się w ustach i tak super wygląda… jest tym co lubią wszystkie dzieci oraz (nie zapominając o nikim) dorośli. Podczas spożywania posiłku gwar rozmów niósł się po korytarzach, a my przednio się bawiliśmy. Jak widać, nawet jedzenie fast foodów może stanowić atrakcję. Następnie, już z pełnymi brzuchami przystąpiliśmy do rozgrywek grupowych. Wykonywaliśmy różne zadania i rywalizowaliśmy w różnych konkurencjach. Wśród nich znalazło się: zawiązywanie kokardek ze związanymi między sobą nadgarstkami, wyścigi w trzymaniu balonu między głowami zawodników z jednej drużyny, czy jak najdłuższe utrzymywanie balonów na kocu podczas jego podnoszenia. Idealna integracja i rozwijanie kreatywnego myślenia, pomogło nam w powracaniu  do codziennego życia podczas chodzenia do normalnej szkoły.  Po podliczeniu punktów każda drużyna została nagrodzona oklaskami. Na koniec mogliśmy się lepiej poznać, wyjawiając szczegóły naszego życia, nieznane dotąd innym uczniom. Do tej gry potrzebne były także kolorowe cukiereczki, które uatrakcyjniły tą zabawę. Pożegnaliśmy się około godziny 21:00. Posprzątaliśmy klasy i powiedzieliśmy sobie: „papa”.  Po niektórych przyjechali rodzice, inni pojechali do domu sami, ale wydaje mi się, że wszyscy wrócili z miłymi wspomnieniami i uśmiechami na ustach. Podsumowując, na naszym spotkaniu było dużo śmiechu i zabawy. Wszyscy dobrze się bawili i chociaż w jakimś małym stopniu mogliśmy nadrobić braki we wspólnym spędzaniu czasu i zaliczyć chociaż jedno spotkanie klasowe w tym roku, które można wpisać do rubryki: „Wycieczki i zabawy”. Mam nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w naszych sercach i umysłach.

Do zobaczenia następnym razem!

Opracowała: Kamila Jędras, uczennica klasy VII b

„Wieczorek integracji klasowej”