Erasmus+ Misophonia 2020-2023

„Mizofonia w szkole. Uczniowie z mizofonią w europejskich szkołach”. Nr projektu: 2020-1-IT02-KA201-079622. Kraje partnerskie realizujące projekt: Włochy, Austria, Słowenia, Cypr, Islandia, Hiszpania, Turcja i Polska. Koordynator Małgorzata Byzia (ok. 30 tys. euro)

Projekt realizowany w okresie od 01.09.2020r. do 31.08.2023r. w ramach programu   Erasmus + , KA 201 Edukacja szkolna

Całkowita wartość projektu: 449.145,00 Euro

Wartość dofinansowania: 27,300,00 Euro

Cele projektu:

1. edukacyjny - utworzenie i przeprowadzenie kursu internetowego dla nauczycieli poszerzającego ich wiedzę na temat mizofonii oraz  innowacyjnej aplikacji mobilnej do badań przesiewowych,  dzięki której nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli indywidualizować pracę z  uczniami z tym schorzeniem;

2. społeczny - rozprzestrzenianie wśród społeczeństwa otwartej i naukowej wiedzy na temat mizofonii, utworzenie europejskiego centrum zasobów internetowych oraz napisanie podręcznika metodologicznego dotyczącego mizofonii w ośmiu językach europejskich.

Polski partner: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Ulatowskiego w Gorzycach Wielkich.