Dzień Europy

Utworzono dnia 22.05.2014

W dniu 7 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy, który jest świętem Unii Europejskiej obchodzonym 9 maja. Ponieważ korzystamy z projektu COMENIUS, chcieliśmy wszystkim przybliżyć naszego partnera, którego niebawem odwiedzimy, a mianowicie Chorwację. Niektórzy uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje lub zebrali informacje o tym państwie. Każda klasa miała okazję bliżej poznać fakty i ciekawostki, o tym właśnie kraju unijnym.

Wszyscy uczniowie brali udział w konkursach, zdobywając ciekawe nagrody. Ufundowane zostały przez: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct w Ostrowie Wielkopolskim, Ambasadę Republiki Federalnej Niemiec, Ambasadę Szwajcarii, Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Austriackie Centrum Turystyczne, Firmę LITEX z Ostrowa Wielkopolskiego, Firmę Rudowicz z Gorzyc Wielkich, Urząd Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie. Imprezę przygotowały panie: Barbara Kupczyk i Izabella Helicka.
Dzień Europy w naszej szkole